Благодарности Благодарности:  0
Показано с 1 по 3 из 3

Тема: Исповедание грехов повседневное из православного молитвослова

1. #1 (6775321)
    Ветеран Аватар для metal
    Солнечная система, планета Земля, Россия, Якутия, Айхал
    1,290
    Записей в дневнике
    1

Исповедание грехов повседневное из православного молитвослова

Исповедание грехов повседневное

Исповедаю Тебе, Господу Богу моему и Творцу, во Святей Троице единому, славимому и поклоняемому Отцу и Сыну и Святому Духу
    вся моя грехи, яже содеях во вся дни живота моего и на всякий час, и в настоящее время, и в прешедшия дни и нощи делом,
    словом, помышлением: объядением, пиянством, тайноядением, празднословием, унынием, леностью, прекословием, непослушанием,
    оклеветанием, осуждением, небрежением, самолюбием, многостяжанием, хищением, неправдоглаголанием, скверноприбытчеством,
    мшелоимством, ревнованием, завистию, гневом, памятозлобием, ненавистию, лихоимством; и всеми моими чувствы:
    зрением, слухом, обонянием, вкусом, осязанием, и прочими моими грехи душевными вкупе и телесными, имиже Тебе,
    Бога моего и Творца, прогневах и ближняго моего онеправдовах; о сих жалея, винна себе Тебе, Богу моему, представляю
    и имею волю каятися; точию, Господи Боже мой, помози ми, со слезами смиренно молю Тя: прешедшая же согрешения моя
    милосердием Твоим прости ми и разреши от всех сих, яже изглаголах пред Тобою, яко благ и человеколюбец.
    Се, гряду скоро, и возмездие Мое со Мною, чтобы воздать каждому по делам его.
    Я есмь Альфа и Омега, начало и конец, Первый и Последний.
    Откр.22:12,13

2. Цитата Сообщение от metal Посмотреть сообщение
    Исповедание грехов повседневное из православного молитвослова
    ...а откуда православный молитвослов знает, чем именно завтра согрешит, тот или иной его адепт?!
    Или, адепты и вчера и сегодня и завтра грешат одними и те же грехами??

...однако, классная религия православие... - но, где же само исправление греховности??? Или вы так и умираете в своих грехах, без исправления?
    Исходя из молитвослова, похоже, что так и есть…

Вот, почему православные монастыри не исправляют, а усугубляют - см. #79 (6754704)
    Бог же терпения и утешения да дарует вам быть в единомыслии между собою, по учению Иисуса Христа (Послание к Римлянам 15:5).

Писание предостерегает - в духовном отношении есть овцы Христовы (Ин 10:27), следующие учению Нового Завета, а есть бараны и козлы (Иез 34:17).
    Овцы Христовы (Его Церковь) идут за Христом, внимая словам Его учения; бараны и козлы идут за другими баранами и козлами.., а то и за волками лютыми, внимая их заблуждениям и их неправде (Деян 20:29-31, Гал 1:8,9).

3. Метафизический Сам Аватар для sam1
    16,893
    Господи, не лиши мене небесных Твоих благ.
    Господи, избави мя вечных мук.
    Господи, умом ли или помышлением, словом или делом согреших, прости мя.
    Господи, избави мя всякаго неведения и забвения, и малодушия, и окамененнаго нечувствия.
    Господи, избави мя от всякаго искушения.
    Господи, просвети мое сердце, еже помрачи лукавое похотение.
    Господи, аз яко человек согреших, Ты же яко Бог щедр, помилуй мя, видя немощь души моея.
    Господи, посли благодать Твою в помощь мне, да прославлю имя Твое святое.
    Господи Иисусе Христе, напиши мя раба Твоего в книзе животней и даруй ми конец благий.
    Господи, Боже мой, аще и ничтоже благо сотворих пред Тобою, но даждь ми по благодати Твоей положити начало благое.
    Господи, окропи в сердце моем росу благодати Твоея.
    Господи небесе и земли, помяни мя грешнаго раба Твоего, студнаго и нечистаго, во Царствии Твоем. Аминь.

Боже, очисти мя грешнаго, яко николиже сотворих благое пред Тобою, но избави мя от лукаваго, и да будет во мне воля Твоя; да неосужденно отверзу уста моя недостойная и восхвалю имя Твое святое, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Ваши права